HAKKIMIZDA

150 yılı aşkın tarihi dokusu, sayısız taş evlerinin arasında ziyaret etmekten hiçbir zaman bıkmadığımız dükkân ve restoranları ile her köşesi keşfedilmeye değer daracık otantik sokaklarıyla Alaçatı, yaz tatillerimizin vazgeçilmezi.   Bu eşi olmayan Alaçatı deneyiminizde, bir başka güzel hatıranın parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. 
 
Cassiopeia’ ya hoş geldiniz…
 
Ailecek, hayallerimizi gerçekleştirmek üzere ilk kez 2013 yazında B House Butik Otel’in işletmesi ile adım attığımız Alaçatı’mızda, 2016 yazından itibaren, siz değerli misafirlerimiz için, özenle hazırlayıp işletmeye açtığımız yeni otelimiz Cassiopeia’ da sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz
 
Adımızı, aslında hiç batmayan ve kutup yıldızını bulmakta kullanılan Cassiopeia Takım Yıldızı’ndan alıyoruz. Kraliçe Takım Yıldızı olarak da bilinen Cassiopeia, adı ile müsemma, Alaçatı’nın da kraliçesi olmayı ve “kendi kutup yıldızını arayan denizci ruhlar için” yol göstermeye devam etmeyi hedefliyor. 

Haziran 2016’da inşası tamamlanan otelimizin her köşesi, babaannelerimizden kalma kahve değirmenleri, pirinç mangallar, sini tepsiler; Alaçatı’yı her yönüyle yansıtan orijinal objeler ve kendi el emeğimizle yaptığımız resimler, dekorlar ve bir takım eşyalar ile keşfedilmeyi bekliyor.
 


Odalarında, ilhamını doğal taşlardan alan, farklı konseptler sunan otelimiz, her gelişinizde sizi değişik sürprizlerle karşılıyor.

Ancak, Gülhan Ailesi olarak, sımsıcak misafirperverliğimiz hiçbir şekilde değişmiyor ve her defasında sizlere eşlik etme olanağı bulmanın keyfini yaşıyoruz. 
 
Babamız Sedat Bey’in ince detaylarda takip edebildiğiniz titizliği; annemiz Ressam Ceylan Hn.’ ın sanatçı duruşunun ortama kattığı estetik; kızımız Ceren’imizin her an karşınıza çıkan güler yüzü ve gelecek vaat eden pırıltılı gözleri; Doğan’ımızın “Ronaldo” ile yarışan hızlı servisi, Aynur’umuzun şen kahkahalar eşliğinde mutfakta yarattığı lezzetler, Lokum’ un türlü türlü maskaralıkları, sizlerin varlığı ile birleşip mutlu ve huzurlu ailemizi tamamlıyor.
 
Her sabah renk renk begonvillerin görselliğinde, kuş sesleriyle uyandığınız odanızdan bahçeye çıkıp, mutfaktan gelen pişi ve böreklerinin kokusu eşliğinde kahvaltımızın keyfini çıkaracağınız günleri dört gözle bekliyoruz. 
 
Umarız ki, adımızı aldığımız takımyıldızın denizcilere yol göstermesi gibi, Cassiopeia Otel de size keyifli bir tatil için bir yol gösterici olur…
 
Sevgilerimizle
Gülhan Ailesi